Properties View

SHTEPI ANTIKE NE VUNO!

97 m2
160
2

Loading

270,000

Details

 • Certification Document
  Yes
 • Lot area (sqft)
  97 m2
 • Type
 • Garden/yard : m²
  300
 • Year Build
  1783
 • Garden
  Yes

Overview

Loading

Shtëpi antike në Vuno për shitje!Fshati i Vunoit është ndërtuar në formën e një amfiteatri në shpatet e malit të Çikës, në rrugën që lidh Dhërmiun me qytetin e Himarës, si një panoramë që qëndron mbi kodra të mbushura me ullishte me pamje nga deti Jon.
Rreth 176 metra mbi nivelin e detit, fshati është një koleksion shtëpish prej guri dhe rrugësh të ngushta prej kalldrëmi, të cilat ngjajnë me një labirint në shpatin e malit.
Rrugët mbulohen me kalldrëme guri që lidhin shtëpitë dy apo trekatëshe. Shtëpitë e këtij fshati janë pothuajse 200-vjeçare, madje disa prej tyre datojnë që në vitin 1783.
Në krye të fshatit, me akses shumë të mire dhe me pamje fantastike, ofrojmë shtëpi antike për shitje.

Shtëpia ka sipërfaqe ndërtimi prej 73 m2, ambient ndihmës pre 24 m2, dhe truall prej 300 m2. Mundësi ideale për investim në një nga perlat e Rivierës shqiptare.Disponon dokumentacion të rregullt hipotekor!Për më shumë informacion jeni të lutur të na kontaktoni!

Virtual Tour

Input IFRAME to show your 360 degree property view..